ציפס תפוחי עץ

צ'יפס תפוחי עץ
יש בעיה עם הקינוח הזה. הוא מתחסל במהירות שיא, תצטרכו להגן עליו בגופכם אם תרצו להגיש אותו בסיום ארוחת החג,

ואתם תרצו.
צ’יפס תפוחי עץ מתוק שהעלים הפריכים שלו דקים ושבירים כזכוכית. לא תוכלו להפסיק לנשנש ממעדן התפוח הקריספי הזה גם עם הקפה בבוקר וגם כקינוח קליל אחרי ארוחה כבדה.
רשימת הקניות מצומצמת, בדיוק כמו שאנחנו אוהבים, שני מרכיבים ודי: תפוחים, אבקת סוכר, מעט עבודה אבל הרבה זמן תנור.

אישה אחת שאני מכירה מכניסה לתנור שתי תבניות תפוחים מפודרים באבקת סוכר בתשע בערב ואחרי שהיא מספרת סיפור לקטנה, מכינה אוכל לבית הספר, אוספת נעליים מהסלון, עושה מדיח, מייבש, מעבירה מטלית על השיש, בודקת מיילים, בודקת לייקים, צופה עם האיש בשני פרקים מהסדרה האהובה עליהם ואז היא מוציאה את הצ’יפס-תפוח ומחסלת כמעט את הכל.
המתכון בהשראת מרתה סטיוארט וכך עושים את זה – קופצים למטע של המושב לבדוק מה קוטפים השבוע (זהוב – golden delicious), מצטיידים בשני תפוחים, חוזרים למטבח ומתחילים.

TMR_6264
TMR_6261_2
TMR_6228
TMR_6263
TMR_6270
צ'יפס תפוח
ציפס תפוחי עץ

כמות של שקית חטיפים בינונית
המרכיבים

שני תפוחים לא קלופים, מכל סוג
200 גרם אבקת סוכר
אופן ההכנה
מחממים את התנור ל-120 מעלות ולא יותר, על מצב טורבו.
פורסים את התפוחים לפרוסות דקות ביותר, בעובי של מילימטר בעזרת ה”מנדולינה” (כלי שימושי ביותר לחיתוך במגוון צורות). אם אין לכם מנדולינה בשלב זה של חייכם, קנו לעצמכם אחת מתנה לחג ואם זה לא מסתדר אז תפרסו את התפוחים בעזרת סכין חדה, אבל ממש-ממש דק.
מניחים את הפרוסות כך שלא יגעו זו בזו על גבי נייר אפיה בשתי תבניות תנור גדולות. בעזרת מסננת דקה זורים אבקת סוכר על התפוחים. למרות שזה כיף משתדלים לא להפריז כדי שהצ’יפס-תפוח לא יצא מתוק מדי, הכמות צריכה להספיק לשתי התבניות.
אופים במשך שעה וחצי עד שהתפוחים משחימים ומוציאים פרוסה אחת לקירור של שתי דקות על השיש הקר. אם היא מתקשה והופכת לקריספית מחוץ לתנור – הצ’יפס מוכן.
שומרים בקופסה אטומה לחלוטין.
מגדילים ראש, שנהיה לראש ולא לזנב וכל זה
כדאי להכפיל את הכמות ולהכין ארבע תבניות ביחד, זמן האפייה יתארך לשעתיים או קצת יותר.

Comments

comments

2 Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content