פעילות לטו בשבט

לפעמים אנשים שואלים אותי, “אפרת, איך את עושה את זה? עובדת כעצמאית, מאכילה ארבעה ילדים, איש אחד, שלושה חתולים, כלב עם נשירה, דג, תוכי (מסוג גדול, לא הקטנים ההם), מקפלת כביסה, שומרת על בית נקי (לא כל הזמן), נמצאת בפייסבוק (כל הזמן) וגם מכינה לקטנה לבית הספר חתול מקלמנטינה?!

סתם, האמת, אף אחד לא שואל אותי, וחבל.

DSC_2462

DSC_2461

אם תשאלו אותי, זו לא בעיה. ילדים אוהבים ש”מתחילים” להם את התפוז או הקלמנטינה. אז מחזיקים במגירת המטבח טוש שחור, עט כחול וסכין חדה. מציירים את הדוגמה על הקלמנטינה, חורצים את קווי המתאר בעזרת הסכין החדה, מקלפים החוצה את החלק הנדרש ועוברים לחלק הכיפי – מציירים עיניים, שפם ואף. אף ילד לא יישאר אדיש ונרענן קצת את האוכל לבית הספר.

DSC_2468

DSC_2466

הקטנה שלי חוזרת מבית הספר ומעדכנת: “החברות שלי אמרו שאת יצירתית ומקורית”. בעיני רוחי אני רואה חבורה של קטנות מתפעלות מקופסת האוכל של הילדה בעוד היא זורחת מגאווה, וזו תמורה אדירה להשקעה קטנה.

אם חשקה נפשכם גם במדבקות מעודדות לילדים  ניתן לקנות אותן בחנות האתר.

12540616_1683433095265192_4913617980201222853_n

DSC_2471

DSC_2469

אפשר ליצור גן חיות שלם כפעילות ט”ו בשבט משפחתית או כיתתית. כלב, ארנב, חתול, שבלול ואולי גם צפרדע, פיל, נחש. אין גבול לתעלול. את השבלול החמוד למדתי להכין בעקבות תמונה שמצאתי כאן.

DSC_2458

DSC_2455

כל פינת החי שלי התקבצה לצילום משותף בפוזה מגרה והצטלמה גם ליד הוראות ההכנה. נסו בעצמכם, ואם יצרתם חיה חדשה, אל תבאסו, שלחו תמונה!

DSC_2487

DSC_2500

Comments

comments

14 Responses

 1. שלום אפרת מקסימה, אם כבר חבל שלא שואלים אותך, אז אני אשמח לשאול אותך שאלה. איך מגדלים תוכי? וחתול? עם כל הילדים. אני מהנשים שרוצות שיהיה לילדים שלהן טוב עד שזה מגיע לחיות. אז חיה מקלמנטינה לא תספק את הילדים שלי בוודאות, אני ממש אשמח לדעת איך זה עם תוכי בבית. ואיך משכנעים את הבעל.
  המון תודה

  1. איזה חמודה! האמת שדווקא לגבי התוכי אני לא ממליצה, לפעמים הוא מדבר ממש חמוד, אומר שלום, הלו, אפרת, אבל הוא צורח ונושך חזק… אולי תתחילו בדג?

   1. דג? אחד? זהב? קרפיון?
    אולי תחברי איזה פוסט קצר לחוששות ממחוייבות-חייתית כמותי, איך מכניסים דג אחד הביתה, מבלי להפוך את זה לטררם שלם ואקווריום ענק

 2. אנחנו חובבי הבלוג, ואת הקלמנטינות כבר שנה שניה מיישמים במרץ. כל כך במרץ שה״סנדויץ׳״ שלי ממציא ורסיות משלו לחברים.

 3. הרעיון מקסים וכייפי,
  עשיתי היום עם בנות כתתי בזום, כי כולנו בבידוד, היה משמח ומהנה. תודה רבה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content