עוף בחרדל ופירורי לחם

עוף בחרדל ופירורי לחם
ארוחה מנצחת במשוואה של השקעה מול תמורה. מתכון מבית הורי, שלא אוהבים במיוחד לעמוד במטבח, ועדיין גידלו חבורה גדולה של ילדים מפותחים, ומטפחים ערימה של נכדים בכל שבת. רק לפני כמה ימים נפגשנו כולנו, ברגע נדיר בו כל ששת האחים נמצאים ביחד בארץ, והיתה לי נחת מהאחים הקטנים והמוצלחים שלי. היום כשאני כבר לא צריכה להכין לכולם כריכים לבית הספר, זה מתחיל להרגיש שאולי שישה ילדים זה לא כל כך הרבה.

אז מתכון למשפחה גדולה ושבעה – אין יותר קל מזה, רק טובלים את חלקי העוף בשני מרכיבים ומעיפים לתנור, וכשהתבנית יוצאת קשה להתאפק לא לנשנש את הציפוי הפציח. אחרי חימום על הפלטה בשבת, העוף רק משתבח ולטבול חלה ולנגב את שאריות הרוטב החרדלי הסמיך שבתבנית זה עונג שבת אמיתי שאני נוהגת לעשות אחרי שהאורחים הולכים, כי לא נעים.

עוף בחרדל ופירורי לחם

עוף בחרדל ופירורי לחם

המרכיבים

קילו וחצי כרעיים עוף מחולקים לפולקע וירך (אני גם מבקשת מהקצב שיחתוך את הקצה הסחוסי של הפולקע, למראה יותר נקי ואסתטי. זהו, נשבעת שאני לא כותבת יותר את המילה סחוס בפוסט הזה)

200 גרם ממרח חרדל פשוט, לא גרגירים

כוס פירורי לחם זהובים

2 ראשי שום שלמים

אופן ההכנה

1.מחממים את התנור על מצב גריל ל-250 מעלות.

2. מניחים את חלקי העוף בקערה או צלחת גדולה, מכינים צלחת עם פירורי לחם. שופכים את החרדל על חלקי העוף ומעסים אותו בחרדל בנדיבות מעל ומתחת לעור כדי שיקבל את הטעם. אפשר להשתמש בכפפות חד פעמיות למטרה זו, זה נוח וכיף לשימוש.

3. טובלים את העוף המרוח בחרדל בפירורי הלחם מכל הצדדים, ומניחים אותו בתבנית. מוסיפים ליד העוף ראשי שום שחתכנו את חלקם העליון. אוטמים את התבנית בנייר אלומיניום וצולים בתנור במשך שעה ורבע.

4. מסירים את נייר האלומניום וצולים עוד רבע שעה כדי לקבל השחמה נאה וקראסט פציח של הציפוי.

בתיאבון

מוזמנים לעקוב אחרי עוד מתכונים, צילומים וסיפורים מחיי מנכ”לית משפחה וחיות אחרות: בפייסבוק ובאינסטגרם 

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content