עוף בזעתר ולימון

עוף בזעתר ולימון

עוף בזעתר ולימון

חשבתי לספר לכם מה גרם לי פעם לגנוב. אני לא יודעת אם זה היה החום הכבד של אביב מתפרץ, או קולות הצהלה של הילדים שאוספים קרשים למדורה והשקט של הקטנה שלי שלא הזמינו אותה להשתתף, שגרמו לי לעשות מעשה. קיוותי שאם היא תגיע למדורה עם נדוניה של משטח עץ גדול יקבלו אותה יפה, אולי אפילו יגידו לה מילה טובה והיא תהיה כמו כולם. אז נסעתי למטע התפוחים ולקחתי בלי לבקש רשות משטח עץ מלא מסמרים וקצת שבור.

חשבתי לספר לכם מה גרם לי פעם לגנוב כדי שתבינו שצריך לראות את הילדים השקופים, אלו שאף אחד לא מזמין, אלו שלא נראים כמו כולם ומתנהגים אחרת. הילדים שלא מוזמנים לחבורה של המדורה, למסיבה, שלא משחקים איתם, אותם ואת ההורים האבודים שלהם. חשבתי להתבכיין לכם בצדקנות על הקושי לשלב ילדה עם תסמונת דאון כמו בפוסט הזה על מסיבת יום ההולדת שלה.

חשבתי לספר לכם את כל זה, אבל אז נזכרתי שלחגיגות נשף הפיות בבת המצווה של הקטנה הזמנו את כל הכיתה ואת כל בנות המושב חוץ משתי בנות נפלאות שפשוט לא זכרנו אותן, לא בכוונה. ונזכרתי בחברה של הבת הבכורה שאבא שלה ביקש לעזור לה ולא נרתמנו מספיק, לא בכוונה. והילד של השכנים שהבן לא רצה לשחק איתו למרות שהוא כל כך חיפש חברים, לא בכוונה. לא התכוונתי לפגוע וגם לא הייתה לי מספיק כוונה לעזור, לא בכוונה זה פשוט בכוונה אחרת, כתבה נורית זרחי.

חשבתי לספר לכם על עצמכם אבל התבוננתי בעצמי. סליחה על משטח העץ ועל חוסר הכוונה ועל הקיטש בפוסט הזה, לפעמים בורח לי. המתכון שבחרתי לתת הפעם ישאיר אותנו עם טעם טוב בפה כי כולם אוהבים אותו והוא הילד הכי מקובל בכיתה. קיבלתי אותו מחברתי שרה צדוק כשעמדתי בתור לקופה של הצרכניה ותהיתי בקול רם מה להכין לשבת. מתכון קל מאוד להכנה וטעים במיוחד, אתם תעופו עליו.

 עוף בזעתר ולימון

המרכיבים

קילו וחצי שוקיים, ירכיים או כרעיים עוף

רבע כוס שמן זית

חצי כוס מיץ לימון סחוט טרי

2 כפות תבלין חווייג׳

3 כפות תבלין זעתר

כפית מלח

אופן ההכנה

1. מחממים את שמן הזית בסיר רחב (סוטאז׳).

2. מטגנים את השוקיים ומשחימים אותם מכל הצדדים, אין צורך להוסיף מים לסיר, העוף יתבשל באדים שבסיר הסגור.

3. מוסיפים את התבלינים והלימון, מערבבים מעט עם מרית עץ, סוגרים את המכסה ומבשלים במשך שעה על אש קטנה עד שהעוף מתפרק מהעצם בקלות. במהלך הבישול מערבבים מדי פעם את העוף כדי שלא ידבק לתחתית. אם מחממים את הסיר שוב למחרת או על הפלטה לשבת מוסיפים רבע כוס מים כדי לשמור על עסיסיות הרוטב.

בתיאבון!

מוזמנים לעקוב אחרי עוד מתכונים, צילומים וסיפורים מחיי מנכ”לית משפחה וחיות אחרות: בפייסבוק ובאינסטגרם

זמן לשופינג! הכנסו לחנות המוצרים האוהבים והמפנקים שיגיעו עד הבית במשלוח חינם

Comments

comments

2 Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content