סלט יווני והחופשה היוונית שלי

לא הכל ורוד אנשים מושלמים שכמותכם, אני כאן כנציגת התא הפרטיזני ברשת הסושיאל הורודה והמפולטרת, כדי לחשוף את האמת המזוקקת שכולם אוהבים להסתיר. לא הכל ורוד.

אני וחברי בהתארגנות המחאה האה-פוליטית מצהירים קבל עם ואינסטגרם שנמאס לנו ממצג השווא הצבוע (אתם יודעים כבר באיזה צבע) ונמאס לנו מהקלישאות ״כרתים היית טובה אלינו״.

די להעלות תמונות של המשפחה המאושרת על המסוע בנמל התעופה, אנחנו יודעים שעוד רגע תגידו לילד, מה פתאום כריך בשלושים שקלים, ואז תקנו טובלרונים בשלוש מאות שקלים.

חלאס עם החיוך המזוייף לתינוק המתוק, עוד רגע הוא יבכה כל הטיסה במושב לידכם מכל המקומות, ואתם תתפללו לנחיתת אונס.

אין צורך לדבר עם אנשים אחרים במטוס ולבדוק את המחיר של הדיל שלהם, זה בטוח דיל יותר טוב משלכם וחבל.

מיותר להשוות מחירים של תפוצ׳יפס ביוון למחיר בארץ, אתם הרי תגיעו רק לחנויות נוחות של תיירים ושם הכל יקר כמו בארץ, ואם תסעו חצי שעה לסופר של מקומיים רק כדי להתחכם ולהראות לנו שקניתם בזול, אז תביאו גם לי כמה חבילות משחת שיניים בחצי מחיר.

עכשיו, כשתגיעו ליעד הנחשק, עם יד הלב, מי חושק בו? הרי אנחנו בחופשה משפחתית, מה הסיכוי שארבעה אנשים יחלמו לעשות אותו הדבר בחופשה בעידן האינדיבדואליסטי שלנו? אני, בקושי בחופשה זוגית מצליחה להגיע לתיאום ציפיות. גם אם אתם בהכל כלול, והילדים מרוצים, אתם מסתובבים בבגד חוף עם מחשבות על פשרות בחיים.

גם אתרי הנופש חוטאים בשיווק לא מותאם, הנה למשל חוף אלפוניסי בכרתים מתהדר בכינוי החוף הורוד. הכתבות מבטיחות אתר עם חולות ורודים כתוצאה מבליה של משקעים ורודים בים, שנשחקים ונסחפים אל החוף.

הגענו לחוף, משפחה עם כוונות טובות בסך הכל, קצת מזיעים אחרי הליכה של חצי שעה מהחניה אל החוף, מדובר בשמורת טבע שאסור לנסוע בה, ובאנו באמת בכוונות ורודות.

איפה החולות הורודים, שאלנו את הפקח שעמד ליד שלט ״אסור לקחת חול ורוד מהשמורה״. הוא הצביע ממש מטר ימינה אל חול צהוב בהיר שעם קצת מיצמוץ, אולי עם משקפיים ורודים, אפשר לזהות שיש שם באמת, כמה גרגירים, לא כחול אשר על שפת הים, קצת פחות, בצבע ורוד.

שמתי לכם כאן תמונה מפולטרת להפליא להתרשמות.

איזה עולם שווא, עולם של זיופים, מוחין דקטנות, אבל אם הולכים עוד קצת הלאה רואים קצת יותר ורוד, ואם מטיילים בשמורה עם הרגליים במים, מים תכולים שקופים צלולים כאלה לא ראיתם בחיים שלכם, מגלים עוד מרבץ של חול ורוד ממש.

טיול קטן בלגונות הרדודות מוביל אל עוד מסתרי אבן חול לבנה בהירה, צמחי חוף בשרניים שעירים בקטיפה ירוק מרווה, והנה ילד קטן משחק בחול ורדרד ואמא שלו נחה מרוצה בכובע פסים ענק.

שום דבר לא יכול להרוס יופי כזה, אפילו לא ליזט, ילדה קטנה שבברור יש לה קושי בויסות חושי והיא בוכה כשדודה ארלט מתעקשת להצטלם איתה ואז זורקת עלי שוב חול. ״ליזט, נו!! (בצרפתית אמרתי את זה, וזה נשמע ממש טוב)״, אני מרימה את הקול, וגם דודה ארלט לוקחת אותה לקנות ארטיק ורוד, והחלום הורוד שלי ממשיך.

לא יודעת איך הזמן עבר, כנראה כולם מרוצים, מצב נדיר, אני מחוייבת לאמת, והנה כבר שקיעה.

אני בונה מגדלים בחול ומפסלת ואף אחד לא מזרז אותי בחוסר סבלנות, מצב נדיר שמרגיש כמו… חופשה אולי? ילדה קטנה עוקבת אחרי ומנסה לעשות גם פסל של אשה בחול, אני מציצה אליה והיא מציצה אלי, האחים שלה רצים מסביב בלי להרוס את הפסל, הם מרגישים שקורה כאן משהו.

מה את עושה קרולין? אומרת לה האמא ההולנדית. יום אחד קרולין תהיה אמנית והיא תזכור את הרגע הזה, ככה נראה לי. ״גוד וורק קרולין״ (אמרתי את זה באנגלית כאילו), העתיד היה נראה ורוד.

כרתים היית טובה אלינו.


סלט יווני


היוונים אוהבים את הסלט שלהם חתוך גדול, הם מאוד בטוחים בתוצרת הטריה והטובה שלהם וגאים להגיש אותה כמה פשוט – ככה טעים. לא צריך לטרוח על קיצוץ דק, רק לפרוס לנתחים, לזלוף שמן זית ולהגיש. תבחרו גם אתם ירקות טריים, פריכים ומתוקים, גבינת פטה טובה ושמן זית משובח, זה הכל.

מתכון

2 מלפפונים חתוכים גס

2 עגבניות חתוכות לשש

חצי בצל סגול חתוך לרצועות דקות

חצי פלפל ירוק חתוך לרצועות דקות

חופן זיתים שחורים מגולענים, בשמן זית, לא משימורים

מערבבים את הכל בצלחת הגשה עמוקה, אין צורך במלח, הגבינה והזיתים נותנים מספיק מליחות.

מניחים פרוסות גבינת פטה יוונית גדולות מעל, משקים בשמן זית ומגישים.

אפשר לאכול עם לחם ולספוג איתו את הרוטב, תענוג.

בתיאבון!

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content