מה להכין לילדים לבית הספר

ארוחת בוקר לבית הספר
מכירים את הילדים האלה, שאוהבים לטעום דברים חדשים, שמעדיפים ירקות על ממרח שוקולד ומבקשים ארוחה מאוזנת?
גם אני לא.
איך נעזור לילדים שלנו לעבור יום התחיילות ארוך בבית הספר הכולל עמידה בזמנים, מדידה והשוואה, חשיבה, מוטוריקה עדינה וגסה, לפעמים גם התנהגות גסה וכמובן דרישה לקשב וריכוז?
אנחנו יכולים לפחות לתת להם אוכל לבית הספר, משביע ובריא ומוגש בדרך מפתה ולקוות שעשינו כמיטב יכולתנו.
הדרך לגרום לילדים לאכול אוכל מגוון ומאוזן היא בהתגנבות! כשהבכורה שלי הייתה בת שבועיים היא סירבה לינוק. “מה עושים?” התקשרתי בוכייה ליועצת הנקה. “תתגנבי אליה כשהיא ישנה”, ענתה לי היועצת החכמה. הפטנט עבד ואני מיישמת אותו גם בשולחן, להציע את המבחר בשלווה ולא לעשות דרמה.
הכללים להכנת ארוחה טובה לבית הספר הם:
1. מגוון גדול חתוך קטן
2. הגשה צבעונית ומושכת
3. למה תמיד צריך שלוש?

ארוחת בוקר לבית הספר 2
1. המגוון:
הכנת ארוחה כזו לא לוקחת הרבה זמן, לא אבקש מכם להכין כדורי אורז דביק מחופשים להלו קיטי וליצור חיפושית מביצה קשה.
יש במקרר פסטה? שימו כמה סילסולי פסטה במנז’ט צבעוני. במקום מנדרינה שלמה שגם תחזור שלמה, הניחו שלושה פלחים מקולפים שעושים חשק לעוד. נקניקייה צמחונית קטנה, קופסה חמודה עם גבינה ליד כמה קרקרים, שני תותים יפים, כמה פולי אדממה ירוקים זוהרים, עגבניית שרי קטנה ואדומה ולצדה עוד אחת צהובה, מעט גזר חתוך לגפרורים, חביתה מגולגלת. בלחם אפשר לקרוץ חור קטן בחותכן, על הבננה אפשר לכתוב “יום טוב” ועל התפוז “בהצלחה במבחן”.
2. ההגשה:
היום כל דרדק כבר שמע על צילחות. את מגוון המאכלים תסדרו במנז’טים צבעוניים מסיליקון (בכמויות קטנות, זוכרים? אנחנו לא רוצים לבוא באיומים). הניחו מלפפונים ירוקים בחיקו הכתום של מנז’ט, שימו לב שלהניח עגבניית שרי אדומה במנז’ט אדום זו שגיאה. את המנות הקטנות תסדרו זו לצד זו בתוך קופסת פלסטיק נמוכה והמפתח להצלחה מלבד העניין הצבעוני הוא צפיפות. המכסה שיסגור את הקופסה הנמוכה על התוכן המסודר בדוחק ימנע מהתכולה להפוך לשקשוקה וכשהילד יפתח את הקופסה בהפסקה הוא יהפוך לילד הכי מקובל בכיתה.
כאמא לילדה מהממת עם תסמונת דאון שמשולבת בחינוך רגיל, יש לי עודף מוטיבציה להביא את הילדה שלי מצוידת היטב אל זירת הקרב של הכיתה. כשהיא חוזרת הביתה ומספרת שהיא והחברות מבקשות גם למחר טורטייה נוטלה-בננה אני יודעת שעשיתי דבר אחד כמו שצריך.
את המגוון כדאי לשנות ובכל יום להציע לילד משהו קטן שלא היה שם אתמול. אם במשך שבוע תראו שהילד מחזיר את הקופסה הקטנה והחמודה עם הטופו מלאה כפי שנשלחה בבוקר, תבינו את הרמז ותעברו הלאה.
אפשר לנעוץ באוכל קיסם קטן ומעוצב ולהניח כפית צבעונית ליד מנה קטנה של עדשים שחורות (רק מציעה…) אפשר להדביק מדבקה עם איחולי בתיאבון, ואפשר להכין את כל זה בערב ולקום לבוקר רגוע. ויש אפשרות אפילו שהילדים יגידו לכם תודה.
בחנות האתר של “איך להרשים את חמותך” ניתן להשיג את מדבקות הכריכים האוהבות שישדרגו כל קופסת אוכל וישמחו את הילדים בבית הספר.
TMR_3494
TMR_3347 copy
מדבקות אוהבות לשדרוג הסנדוויצ’ים בדוגמאות מקוריות ניתן לקנות בחנות האתר (לחצו כאן)!

Comments

comments

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content