לבנה תוצרת בית

לבנה תוצרת בית, באמת כל אחד יכול, ואיזו תחושה נפלאה תהיה לנו כשנתבונן בצנצנות עם כדורים לבנים עטופים בשמן זית צהבהב, עומדים על המדף במזווה וקורצים לנו, כן, אתם עשיתם אותנו, ואנחנו מושלמים.

אם אנחנו ממהרים אפשר להכין את הלבנה לאכילה מיידית, מחכים רק יומיים ומגישים אותה רכה, פותחים אותה בצלחת, כמו מנת חומוס, עם שמן זית מעל ואפשר גם זעתר או סומק.

בעונת האביב העיזים ממליטות ויש בשוק שפע חלב עיזים, אם אתם רוצים לנסות להכין לבנה מיוגורט עיזים שטעמו חזק יותר, זה הזמן. אפשר כמובן להכין את הלבנה כל השנה מיוגורט בקר.

בסוגיה של השימור בשמן צריך לקחת בחשבון את איכות וטעם השמן. אפשר להשתמש בשמן סויה פשוט, זה יבצע את פעולת השימור וכמובן יהיה הרבה יותר זול. יש גם אפשרות לערבב חצי חצי, שמן סויה ושמן זית.

אני מעדיפה להשתמש בשמן זית, אבל צריך לשים לב, אם יש לכם שמן זית עם מרירות מודגשת הטעם ישפיע על הלבנה. כדאי להשתמש בשמן זית בטעם עדין, אחרי שהלאבנה נגמרת אני שומרת את הצנצנת עם שמן הזית ומתבלת בו סלטים חלביים, הוא עדיין נהדר לתיבול ואפילו מקבל גוון טעם נוסף של פירורי גבינה.


לבנה תוצרת בית

המרכיבים

ליטר וחצי יוגורט 4-7% שומן

אופציה לגבינה שמנתית יותר – גביע שמנת חמוצה

לשימור – שמן זית

כף מלח

חיתול בד נקי או מגבת נקיה מבד דק ובהיר

אופן ההכנה

מניחים מסננת על גבי קערה, בתוך המסננת פורשים את החיתול או המגבת כך שיוכלו להכיל את היוגורט.

שופכים אל תוך הבד את היוגורט, שמנת, מלח ומערבבים בכף.

סוגרים את שולי החיתול, מניחים את המסננת מעל קערה במקרר ומדי פעם שופכים את המים שמתנקזים שם, תתפלאו לראות כמה מים יוצאים.

מאפשרים ללבנה לטפטף במשך יום יומיים, פותחים וטועמים. ככול שנשאיר אותה יותר היא תתגבש ותהיה מוצקה יותר.

לבנה מוצקה מתאימה לגילגול לכדורים משומרים בשמן זית. לבנה רכה יותר מתאימה לשימוש מיידי, תחליטו לפי הזמן שעומד לרשותכם והסבלנות שלכם.

את הלבנה הרכה אוספים בכף מתוך החיתול לקופסה סגורה ושומרים במקרר.

את הלבנה לכדורים יוצרים בידיים מעט רטובות, מגלגלים כדורים קטנים ומניחים אותם בצנצנת זכוכית, אחד על השני. שופכים שמן זית לכיסוי כך שיכסה את כל הכדורים. כך הלבנה תשמר, אפילו מחוץ למקרר, כל עוד היא מכוסה בשמן ולוקחים ממנה כדורים בכף נקיה.

בתיאבון!

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content