לבנה תוצרת בית

לבנה תוצרת בית, באמת כל אחד יכול, ואיזו תחושה נפלאה תהיה לנו כשנתבונן בצנצנות עם כדורים לבנים עטופים בשמן זית צהבהב, עומדים על המדף במזווה וקורצים לנו, כן, אתם עשיתם אותנו, ואנחנו מושלמים.

אם אנחנו ממהרים אפשר להכין את הלבנה לאכילה מיידית, מחכים רק יומיים ומגישים אותה רכה, פותחים אותה בצלחת, כמו מנת חומוס, עם שמן זית מעל ואפשר גם זעתר או סומק.

בעונת האביב העיזים ממליטות ויש בשוק שפע חלב עיזים, אם אתם רוצים לנסות להכין לבנה מיוגורט עיזים שטעמו חזק יותר, זה הזמן. אפשר כמובן להכין את הלבנה כל השנה מיוגורט בקר.

בסוגיה של השימור בשמן צריך לקחת בחשבון את איכות וטעם השמן. אפשר להשתמש בשמן סויה פשוט, זה יבצע את פעולת השימור וכמובן יהיה הרבה יותר זול. יש גם אפשרות לערבב חצי חצי, שמן סויה ושמן זית.

אני מעדיפה להשתמש בשמן זית, אבל צריך לשים לב, אם יש לכם שמן זית עם מרירות מודגשת הטעם ישפיע על הלבנה. כדאי להשתמש בשמן זית בטעם עדין, אחרי שהלאבנה נגמרת אני שומרת את הצנצנת עם שמן הזית ומתבלת בו סלטים חלביים, הוא עדיין נהדר לתיבול ואפילו מקבל גוון טעם נוסף של פירורי גבינה.


לבנה תוצרת בית

המרכיבים

ליטר וחצי יוגורט 4-7% שומן

גביע שמנת חמוצה

לשימור – שמן זית

כף מלח

חיתול בד נקי או מגבת נקיה מבד דק ובהיר

אופן ההכנה

מניחים מסננת על גבי קערה, בתוך המסננת פורשים את החיתול או המגבת כך שיוכלו להכיל את היוגורט.

שופכים אל תוך הבד את היוגורט, שמנת, מלח ומערבבים בכף.

סוגרים את שולי החיתול, אפשר לקשור או להניח אותם בצד הקערה.

בשלב הזה אפשר לתלות את החיתול מעל לכיור, אם יש לכם מקום לקשור אליו והוא לא יפריע לעבודות במטבח. אפשר גם לתלות במרפסת או בגינה, מתחת לעץ, ואפשר כמובן גם להשאיר במסננת שעל הקערה ומדי פעם לשפוך את המים שמתנקזים שם, תתפלאו לראות כמה מים יוצאים.

מאפשרים ללבנה לטפטף במשך יומיים, פותחים וטועמים. ככול שנשאיר אותה יותר היא תתגבש ותהיה מוצקה יותר. זה תלוי גם במזג האויר, כשחם ויבש הלבנה תתגבש מהר יותר.

לבנה מוצקה מתאימה לגילגול לכדורים משומרים בשמן זית. לבנה רכה יותר מתאימה לשימוש מיידי, תחליטו לפי הזמן שעומד לרשותכם והסבלנות שלכם.

את הלבנה הרכה אוספים בכף מתוך החיתול לקופסה סגורה ושומרים במקרר.

את הלבנה לכדורים יוצרים בידיים מעט רטובות, מגלגלים כדורים קטנים ומניחים אותם בצנצנת זכוכית, אחד על השני. שופכים שמן זית לכיסוי כך שיכסה את כל הכדורים. כך הלבנה תשמר, גם מחוץ למקרר, כל עוד היא מכוסה בשמן.

בתיאבון!

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content