טונה מעושנת בעין אמפי

טונה מעושנת בעין אמפי

מה בסך הכל צריכה אמא לארבעה בשלהי החופש הגדול? תשובה מוחצת לשלושת הממים הידועים:
“מה עושים היום?”, “מה יש לאכול?”, “מתי נגיע?”.
רצוי שהתשובה תימצא בחיק הטבע כי די כבר עם המסכים האלה! שתהיה שם בריכה קרירה כי זה הקיץ הכי חם מאז אי פעם. שלא יהיו שם בכלל הזדמנויות ל”תקני לי” ועוד יותר טוב אם זה יהיה בחינם ואם אפשר שהקטנה תירדם בשמונה בערב ולא באחת עשרה בלילה.
יש הרבה מעיינות ובריכות בגולן שאפשר לטבול בהם את המשפחה ולהוציא אותם בחזרה קפואים ורגועים יותר, בריכת “עין אמפי” מקבלת ניקוד גבוה במיוחד בזכות המים הצלולים שלה, אפשר לראות את הדגים בזמן שהם נוגסים אותך ברכות בכפות הרגליים. הבריכה חפורה כמשושה שבחלקו נבנו מדרגות שיוצרות צורת אמפיתאטרון תת מימי, אפשר להיכנס למים הקרים בהדרגה או רק לשבת על אחת המדרגות ולהרגיש איך המים שמגיעים עד הברכיים מצננים את כל הגוף. הבריכה מוצלת בחורשת עצי אקליפטוס ואולי הכי חשוב למאותגרי הליכה מייגעת – המרחק מהרכב למעיין הוא שלוש דקות בלבד. שיכנעתי?
פירוט דרכי ההגעה לעין אמפי למטה בסוף הפוסט.
בטיול כמו גם בבית נשאלת השאלה הכואבת “מה יש לאכול” ומה יותר מתאים להכנה בשטח ממעדן טונה מעושנת? הטונה מקבלת ארומה עשירה ומגרה ממש כאילו יצאה ממעשנת יוקרתית. חבל שהקופסה כל כך קטנה, אני מציעה לכם להכין ישר שתי קופסאות כי אוהבי הטונה מחסלים אותה עוד לפני שהצרעות מגיעות לרחרח. את דרך ההכנה המדוייקת למדתי מהמתבגר שלי שבעצם הכין לנו את האוכל, וזה היה שינוי מרענן!

טונה מעושנת

המרכיבים:
קופסת טונה בשמן (ולא במים)
ארבע קוביות נייר טואלט (בן הדוד ממגמה סביבתית ממליץ על ריבוע מגבת נייר, תודה איתן)
גפרורים או מצית
אופן ההכנה:
פותחים את הקופסה ומניחים אותה במקום ישר ולא דליק. מקפלים טישו או נייר מגבת לארבע כך שיתאים לגודל הקופסה ומניחים אותו בתוך השמן, לוחצים ומספיגים את הנייר בשמן. מדליקים את הנייר ומניחים לו לבעור ולכלות את כל השמן עד שהוא כבה, תהליך הנמשך כעשרים דקות. בינתיים הטונה מתבשלת בעשן שמעניק לה ניחוח וטעם משגע. זורקים את הנייר המפוחם וזוללים בתיאבון.
עוד לא סיימנו כי בכל בית נורמלי חייבים להיות ילדים ששונאים טונה ועבורם נכין פיתות מבצק יוגורט, הכנסו ללינק לקבלת מתכון וגם המלצה על עוד בריכה שווה בגולן.

עין אמפי

עין אמפי

עין אמפי

טונה מעושנת

2

טונה מעושנת
עכשיו מחכים…..
וזה מוכן!

איך מגיעים ל”עין אמפי”?
למגיעים מדרום אחרי גשר אריק פנו לכיוון חד נס וסעו לכיוון צומת בית המכס, לאחר כ-12 ק”מ (כקילומטר לפני ההגעה לצומת בית המכס) ישנה פניה סלולה ימינה ללא שילוט (יש בצומת T יצוק מבטון).

פנו ימינה בדרך משובשת, סעו בזהירות, והמשיכו בנסיעה עד הפניה השניה שמאלה. בקטע הזה יש שני בורות עמוקים ונבזיים במיוחד (נכון לפסח 2019), עיצה שלי לקחת אותם לאט ומצד הדרך ולא ממרכז הכביש. לאחר כ-200 מטר תראו שער להולכי רגל המוביל אל הבריכה בשביל צר בין הצמחיה הגבוהה אל עצי האקליפטוס הנראים למרחוק.

למגיעים מצפון, עולים לגולן דרך גשר בנות יעקב עד צומת בית המכס. בצומת פנו ימינה לכיוון חד נס, סעו כקילומטר עד לפניה ללא שילוט לעייל והמשיכו כמפורט.
או כתבו בווייז עין אמפי (עין אקליפטוס) (-:

ציון דרך

התמצאות  כתבו “עין אמפי (עין אקליפטוס)” בוויז
נגישות
3 דקות הליכה בשביל צר רצוף אבנים דרך צמחים, פרחים / קוצים בקיץ, אין נגישות לעגלות ולנכים
נקיון המים  נקי וצלול אך יש הרבה דגים, יש ילדים שיתאכזבו מזה מאוד ולא ירצו להכנס למים
צל מלא ונעים של עצי אקליפטוס
פינת ישיבה יש מקום לשבת ליד הבריכה וגם לפרוש מחצלות
גובה המים עמוק אך מדורג, ניתן לשבת על מדרגה במים רדודים, (נכון לפסח 2019 מפלס המים ירד והוא מגיע לברכיים)
מתאים במיוחד לזוגות רומנטיים עם אוהל, או לכל המשפחה, ההורים יכולים להשגיח על הילדים הקטנים בישיבה עם חצי גוף במים, עדיין מומלץ שהילדים שלא יודעים לשחות ישימו מצופים.

לא מתאים לנכים ולמתקשים בהליכה.

בתיאבון!

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content