עוף בסומאק

אל ניחוח חנות הקפה והתבלינים שבשוק בנצרת נמשכים המבקרים והם עומדים מהופנטים מול המוכר שטוחן כל הזמנה באותו רגע. קפה עם הל, קפה למקינטה, קפה מקולומביה, מקוסטה ריקה, סומאק טרי.

הפסטיגל הכי טוב בעיר, והקהל הוא עמך ישראל: “אני רוצה בלי הל, תגידי לו שלא יתבלבל”, קופץ אחד הצופים. “מה אתה יודע מה הוא מכניס שם”, עונה לו בת זוגו החביבה.
הוא לא יתבלבל, למה נראה לכם. האיש טוחן קפה כל החיים, דור שלישי לטוחני קפה, וחוץ מזה הוא מבין עברית.

את הסומאק קניתי בשוק של נצרת אחרי שהתנסיתי והבנתי שלא דומה סומאק טחון אמיתי לסומאק מהול במלח לימון וקמח שנמכר בחלק מהמקומות. תוכלו להבדיל בינהם בקלות, סומאק אמיתי צבעו סגול כהה עמוק ועשיר וריחו טרי וחמצמץ, סומאק מזויף צבעו סגול בהיר וריחו סתמי.

עלי שיח הסומאק (אוג הבורסקאים בשמם המקראי), שימשו בימי קדם לעיבוד וריכוך עורות בגלל תכולת הטאנינים הגבוהה, העפיצות שעוזרת לריכוך, והיום הוא תורם לריכוך הבשר ומוסיף טעם חמצמץ מהמם.

בזמן המשנה והתלמוד לא היו פרדסים ולימונים בארץ ישראל וקליפת פרי הסומאק החמוצה היתה תבלין חמוץ, כמו הלימון. הערבים והדרוזים מיטיבים לשמר את השימוש בתבלין המקומי עד היום.

אתם מכירים את הסומאק מקערות הבצל המעוטר בתבלין סגול בפלאפליות, ובמטבח הערבי משתמשים בו גם לתיבול עוף.

סומאק אמיתי אפשר להשיג בשווקים ערביים כמו בואדי נינסנאס, נצרת וכמובן בשוק ברכת רם אצל הדרוזים בגולן, שם חלק מהפלאחים מלקטים ומייצרים בעצמם סומאק באלדי אמיתי.

תיבול עוף בסומאק מעניק לו טעם מלוח חמצמץ עשיר, צבע יפה ועסיסיות. באותו אופן אפשר למרוח את המרינדה על חלקי עוף שונים.


עוף בסומאק


המרכיבים

ק”ג פרגיות
2 כפות חרדל רגיל
חצי כוס שמן זית
2 כפיות מלח
2 כפות סומאק טחון אמיתי
מיץ משני לימונים

שני בצלים סגולים חתוכים

אופן ההכנה

מערבבים בקערה גדולה את כל המרכיבים למשרה (מרינדה). מוסיפים את העוף ולשים אותו היטב ומכל הלב במשרה. אפשר להוסיף גם עגבניות, בצל ופלפלים לתערובת.

מכניסים את העוף לתבנית, מכסים בנייר אלומניום וצולים בחום של 200 מעלות כשעה.

הישארו איתי לצילומים של עלי הגפן בצבעי סגול סמוק שמטפסים על הבית של שכנתי תמר. הם מאדימים בתחילת החורף לתקופה קצרה, קפואה ומתוקה ואז נושרים.

dsc_8618

dsc_8663

רוצים לדעת מה חדש בחנות האתר?
מוצר חדש מסדרת לוחות התכנון המגנטיים – “מה מבשלים לשבת”. רשימה מעוצבת, מחיקה ומגנטית לתליה על המקרר בגודל 20/10 ס”מ. מושלמת לתכנון הבישולים ולניהול ארוחות השבת. ניתן לכתוב על הלוח בטוש מחיק ולמחוק בקלות במטלית לחה. הזמינו בלחיצה כאן, המשלוח חינם.

מה מבשלים לשבת

Comments

comments

4 Responses

  1. תודה
    נראה נחמד ממש
    כל האפייה עם כיסוי או שיש להוריד כיסוי באיזשהו שלב?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content