בשר ראש

אישה אחת הייתה צריכה לבשל ארוחות לשני ימי החג למשפחתה המתוקה. לחמותה אסור סוכר לחלוטין, חמיה לא מוכן לאכול כל דבר שיש בו בצל, הסטודנטית אוכלת רק חזה עוף צלוי במרינדת סויה, האיש לא אוכל סויה כי הוא בתזונת פליאו, החיילת אוהבת חלות שאופים בבית אבל בתנאי שמחממים אותן על הפלטה עד שהן כמעט נשרפות, האישה בעיקרון חוץ מבחג לא אוכלת חלות כי גם היא בפליאו אבל למה להרוס את החלות, הקטנה אוהבת דג אבל לא חריף, כולם חוץ מהגדולה אוהבים חריימה בתנאי שהוא חריף וחוץ מחמיה שחושב שראש של דג בחריימה זה לא נחשב וחייבים גם גפילטע אבל יש בזה סוכר, המתבגר מעדיף קדירת אסאדו בכל הארוחות אבל בלי בצל זה לא אותו דבר. אם האורחים גרים במרחק שעה וחצי נסיעה והחיילת והסטודנטית יגיעו שלוש שעות לפני החג, באיזו מהירות תצא האישה מדעתה?

בשר ראש

מתכון מדהים לבשר מתובל נימוח ועסיסי, משובץ בחתיכות שומן כבש צלויות. מעדן מיוחד לראש השנה שכדאי להגיש אותו כחלק מהסימנים “שנהיה לראש ולא לזנב”, על מנת חומוס. מנה מצוינת שדומה קצת בטעמה לשווארמה, אבל הרבה יותר עסיסית. פליאוליתים יכולים לתפוס ראש וליהנות ממנה מעל פירה בטטות או אורז.

בשר ראש על חומוס

מתכון באדיבות קצביית גיליס

המרכיבים

קילו בשר ראש (לחי בקר), נקי מגידים וחתוך לקוביות

150 גרם שומן כבש (להשיג במקפיא הבשר ברשתות השיווק) או שומן בקר (לבקש מהקצב ולקבל בחינם)

אופן ההכנה

מבשלים את בשר הראש במים נקיים עד לריכוך, כ–4 שעות, על סף רתיחה. עד שהבשר רך מאוד (בודקים בעזרת נעיצת מזלג והוצאתו בקלות).
פורסים את הבשר לרצועות דקות, מתבלים בפלפל אנגלי טחון וכמון. ממיסים שומן טלה או בקר בסיר, לאחר שנמס מוסיפים את הבשר המתובל לסיר, לכחצי שעה באש נמוכה. מערבבים פעם או פעמיים בעדינות במהלך הבישול. אין צורך להוסיף מלח, הבשר מלוח דיו בגלל ההכשרה.

מגישים על חומוס, מעוטר בצנוברים או כתוספת על פירה או אורז.

משפחה יקרה שלי, אתם הכל בשבילי, אוהבת אתכם! קוראים יקרים – שנה טובה, שנת בריאות ושפע לכם ולכל בני משפחתכם.

בשר ראש

בשר ראש

בשר ראש

Comments

comments

2 Responses

  1. הצגת פה חידה ממש קשה בעניין היציאה מהדעת. מקווה שאת מחזיקה מעמד. שתהיה לך שנה טובה עם הרבה פוסטים. תמיד כיף לקרוא אותך!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content