ברבוניות מטוגנות

לפני שאספנו את הגדולה – עטורת ראסטה וצמידי רגל מצלצלים, אחרי טיול של בתאילנד, מתחנת הרכבת בעכו. נכנסנו לשוק.
השוק הצבעוני שקט מהרגיל, היה זה חודש הרמדאן והקונים הדתיים צמאים ודוחים את הקניות לשעה מאוחרת, קרירה יותר, לקראת סעודת הערב. “אתה לא רעב?” שאלנו את חמודי. “לא, לא רעב”, הוא מחייך. “אנשים מגזימים, מכינים סעודות גדולות בלילה וזורקים הכל בבוקר, מעלים את התמונות של האוכל שהכינו לפייסבוק, מתגאים. כל הרעיון של הרמדאן הוא להרגיש חודש אחד כמו שמרגיש אחד שאין לו כסף לקנות, להיות צנוע.”
גם אצלנו זוכרים לפני תשעה באב איך גאווה ושינאה הובילה לחורבן בית המקדש. נמנעים ממאכלי בשר ואוכלים אוכל פשוט וצנוע. קניתי אצל חמודי ברבוניות שההכנה שלהם פשוטה ומהירה. מטגנים ואוכלים אותם כמו צ’יפס, חם וטרי ישר מהמחבת. אל תתפתו לשמור ולחמם מחדש, הסוד הוא לאכול מיד – הכי קריספי וקראנצ’י.

TMR_51282 מרכיבים
ברבוניות
ברבוניות


ברבוניות מטוגנות בשמן עמוק
המרכיבים

חצי קילו ברבוניות טריות, קטנות ונקיות
חצי כוס קמח
לטיגון:
בקבוק שמן סויה או קנולה
אופן ההכנה
מבקשים ממוכר הדגים לנקות את האברים הפנימיים של הדגים. בוחרים דגים קטנים ככל האפשר, כך אפשר לאכול את כל הדג בשלמותו, עם האידרות.
בסיר רחב מחממים את השמן. שוטפים את הדגים, מנגבים במגבת נייר וטובלים בקמח, מנערים שאריות קמח ומניחים בצלחת. בודקים בעזרת קיסם עץ אם השמן רתח, כשמופיעות בועות קטנות סביב הקיסם מניחים בזהירות את הדגים המקומחים בשמן העמוק ומטגנים שתי דקות. מוציאים את הדגיגונים לצלחת עם נייר מגבת לספיגת השמן. אופן הטיגון וההגשה מתאים גם לסרדינים קטנים, כשיש כאלה בשוק.
מגישים את הברבוניות המטוגנות עם עם פלח לימון ומלח ים.
ברבוניות
ברבוניות
ברבוניות

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content