ארטיק תוצרת בית, טבעי ללא סוכר

הבסיס הכי מוצלח לטעמי, לגלידות וארטיק תוצרת בית ללא תוספת סוכר, היא בננה חתוכה וקפואה.

בקיץ אני קונה בננות, ורגע לפני שהן מגיעות למצב בשל מאוד, אני קולפת, חותכת לפרוסות ומכניסה כל בננה לשקית כריכים קטנה בנפרד, אני משטחת את תכולת השקית לשכבה דקה, כדי שלא יווצר לי גוש קפוא שיהיה קשה לטחון אותו במעבד. כך יש לי תמיד בסיס לשייקים מתוקים, לארטיקים או לפרוזן יוגורט תוצרת בית.

הפעם הכנתי ארטיק טבעי בטעם מנגו בננה ותות, המנגו מוסיף עוד גוון של טעם מעבר לטעם הבנני וצבע צהוב. שכבת התות טיפה חמצמצה ומוסיפה עוד נדבך של טעם לשלגון.

פירות איכותיית קפואים אפשר למצוא בכל השנה במקפיא של הסופר, אבל אם יש פרי טרי בעונה זה הכי בריא ונכון. התות נותן גוון מאוד עדין של ורוד, פטל שחור ואוכמניות יתנו גוון יותר סגול אפרפר, אפשר לעשות שילובים לפי הטעמים והצבעים שאתם אוהבים.

איפה קונים תבנית כזאת חתיכית, שהארטיקים שבה יוצאים מדוגמים ו״אמיתיים״? אני קניתי באמזון, עלה לי 19 דולר שזה סביר, אבל עוד 13 דולר משלוח, פחות כיף.

יש הרבה תבניות לארטיקים בשווקים ובחנויות בארץ, אפשר למצוא דברים יפים בדגמים נוספים. סתם, על מי אני עובדת, בשבילי זה חייב להיראות ככה, בצורה של ארטיק קלאסי.

את התבנית מקבלים עם כמה יחידות בודדות של מקלות עץ, בהמשך אפשר לקנות את המקלות בחנויות יצירה.

פעם ישבנו בפגישה עם יועץ פנסיוני, כשהתחלנו לפטפט הוא נפתח אלינו וסיפר שבעבר ניהל מפעל ענק שמייצר מקלות מעץ צפצפה לארטיקים מסביב לעולם. הוא היה גאה לספר על רמת הליטוש של מקלוני העץ והסוגים השונים של המקלות, הרגילים והמיוחדים לארטיק מגנום ודומיו.

באופן טבעי הוא היה משוגע לנושא והבנתי ממנו שמקלות העץ ליצירה מיוצרים בסין והאיכות שלהם שונה לגמרי, מאז אני בוחנת בתשומת לב את מקלוני העץ לראות שהם חלקים מספיק.

טוב, בואו נתקדם לחלק המתוק, איך מכינים ארטיק פרי טבעי?


ארטיק תוצרת בית ללא סוכר, פליאו


המרכיבים לעשר יחידות

2 חבילות שמנת מתוקה לקצפת

בננה חתוכה לפרוסות וקפואה

כוס תותים קפואים חתוכים, קפואים, טריים או משקית

כוס וחצי מנגו קפוא חתוך, טרי או משקית

אופן ההכנה

בבלנדר רגיל, או בנינג׳ה, טוחנים שמנת מתוקה אחת, 2 כפות מים, בננה ומנגו לבלילה חלקה.

שופכים את הנוזל לתבנית יעודית לארטיקים עד שלושת רבעי הגובה, נועצים מקלות של ארטיק ומכניסים למקפיא לשש שעות להתייצבות מלאה.

בבלנדר טוחנים שמנת מתוקה ותותים לבלילה חלקה עם מעט נקודות תות אדומות. שופכים על גבי השכבה הצהבהבה את השכבה הוורודה, מסביב למקל, עד לסוף התבנית. מחזירים למקפיא לעוד ארבע שעות.

גוזרים מראש ריבועים של נייר אפיה לעיטוף הארטיקים.

לחילוץ פשוט של הארטיקים מניחים את תחתית התבנית מתחת לזרם מים פושרים במשך שתי דקות, נזהרים לא להרטיב את פתח התבנית.

שולפים כל ארטיק ואורזים אותו בנפרד בריבוע קטן של נייר אפיה, מעבירים מייד לאיחסון במקפיא.

Comments

comments

2 Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content