אופה לחם

פריחת הנקטרינות

אני אוהבת לזרוק דברים. עם בוא האביב מתחזק בי עוד יותר הרצון להעיף דברים מהבית, לגרוף את המדפים בארון לתוך שקית פח שחורה, להעלים כל דבר שלא יכול לברוח לבד. את הספר רב המכר לסידור הבית, “סוד הקסם היפני”, כתבו עליי. יש בי חדוות זריקה בלתי נשלטת, זה פשוט גורם לי להתרוממות רוח. אני פועלת בשיטת “אם יש ספק – אין ספק”, שצריך לזרוק.

לכן, התכווצתי בפחד כששמעתי את האיש שואל “איפה שמת את האופה לחם?”. אופה הלחם עונה על כל הקריטריונים שלי למוצר שצריך להעיף: הוא תופס מקום במטבח, ולא השתמשנו בו שנים (טוב, אולי חצי שנה). האם ייתכן שברגע של הגשמה עצמית זרקתי משהו יקר שהאיש יתעקש למצוא? “אין לי מושג איפה זה”, היתממתי, “תחפש בבוידעם”. משלחת חיפושים יוצאת לדרך: ארגזים נגררים, דלתות נטרקות ברעש, צעדים כבדים יורדים במדרגות, בום, בום, בום, הלב שלי דופק, אני מרימה את מבטי וראו זה פלא, המכשיר באמת היה בבוידעם! תודה, אבא שבשמיים.

נקטרינות

אופה לחם

אופה לחם
מאז האיש עושה כל בוקר לחם טרי באופה לחם, ניחוח משכר מציף את כל הבית ואני ממש שמחה שלא זרקתי אותו, את המכשיר הכוונה.
אנחנו לוקחים את הלחם לכל מקום, שתי פרוסות עבות לעבודה, מנגבים איתו שקשוקה בארוחת ערב, פיקניק של ארוחת צהריים עם נקניק מעושן וביצת עין במטע הנקטרינות ו…כן, עלינו כבר 10 קילו.
את המתכון הוא קיבל משי וינברג שהביא את הלחם לכיבוד שאחרי אימון של קבוצת רצי הגולן. אחרי בדיקות קפדניות, מדידות, ניסיונות והתאמות (קפדן כבר אמרתי?) הוא הגיע למתכון שאנחנו אוהבים מאוד.
DSC_3802

לחם מלא עם אגוזים באופה לחם של מרפי ריצ’רדס

המרכיבים לפי כוס וכפית המדידה של המכשיר

2 כוסות מים
2 כפות שמן
1 כפית מלח
3 כפות סוכר חום
2 כוסות קמח מלא
2 כוסות קמח לבן
1 כפית שמרים יבשים
100 גרם אגוזי פקאן קלופים,שבורים גס
אופן ההכנה
מכניסים את כל החומרים מלבד האגוזים לתבנית המכשיר ומפעילים אותו על תוכנית אפייה רגילה.
לאחר ארבעים דקות המכשיר מצפצף, זה הזמן להוסיף את האגוזים. עם צפצוף המכשיר לאחר שלוש שעות או בכל זמן שתרצו ותתכנתו את הטיימר מראש, הלחם מוכן. נאספים במטבח להריח את הלחם החם, מוציאים אותו מהתבנית ומצננים על רשת אפייה, פורסים לפרוסות עבות ונהנים.

מה אכלנו בפיקניק?
פרוסת לחם עבה מרוחה בחרדל ומיונז, נקניק בקר מעושן וביצת עין כפולה מלול ביצי החופש של משפחת דולב במושב, כוס יין אדום מייצור עצמי של צוות מטע יונתן, את התווית עיצבתי לרגל שנת ה-40 למושב.
עוד דוגמאות לדברים כיפיים שאני אוהבת לעצב אפשר לראות בדף הסטודיו.
עוד מתכונים ללחמים לפני פרוץ הפסח
פיתות מבצק יוגורט
קובנה תימנית
פיתות עם שמן זית וזעתר

Comments

comments

2 Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content